• Rīga
    Partly sunny
    21°C
     
06/07/2021, Kategorija: Kultūra, Pasākumi, Svarīgākais

Sitamie_klavieres_publicity

No jūlija Koncertzāle “Cēsis” piedāvā vasaras koncertu programmu, tiekoties ar saviem klausītājiem klātienē. Būs iespēja baudīt ilgi gaidītas muzikālas satikšanās ar tādiem māksliniekiem kā pianisti Osokini un Maestro Raimonds Pauls, piedzīvot pavisam jaunu un oriģinālu programmu pirmatskaņojumus kopā ar sitaminstrumentālistiem Juri Āzeru, Guntaru Freibergu un pianistēm Agnesi Egliņu, Elīnu Bērtiņu, kā arī koncertzāles rezidences mākslinieces Kristīnes Balanas, Berlīnes filharmonijas orķestra vadošā klarnetista Vencela Fuksa un filharmonijas Karajana akadēmijas absolventu, Latvijas mūziķu un diriģenta Stenlija Dodsa radošā sadarbībā veidoto koncertprogrammu.

Vasara Koncertzālē “Cēsis” ierasti bijis klusāks laiks – koncertsezona noslēgusies, bet jaunā vēl nav iesākusies. Ņemot vērā to, ka viss aizvadītais gads nelīdzinās nekam līdz šim piedzīvotam, arī šī vasara klausītājiem nesīs pārmaiņas – skaistus klātienes koncertus, teātra un dejas izrādes ik nedēļas nogali.

Pirmais koncerts gaidāms 18. jūlijā, kad izskanēs Raimonda Paula, Latvijas Radio bigbenda un solistu – Daumanta Klaniņa un Ances Krauzes, programma “Dienvidu akvareļi”. Tās uzmanības centrā ir Maestro mūzika, kas tapusi 20 gs. 60-tajos gados – laikā, kad Paula mūziku caurstrāvo komponistam tik tuvais džezs. Koncertā skanēs arī tēmas no mūzikliem un dziesmas ar Alfrēda Krūkļa vārdiem.

Pirms koncerta tiks atklāta arī vasaras mākslas izstāde “Mana telpa / My Space”, kurā līdz pat rudenim būs skatāmi Ilzes Preisas maģiskā reālisma stilā tapuši darbi.

Turpinot Trīs Balanas rezidenci Koncertzālē “Cēsis”, 24. jūlija vakarā klausītājiem būs iespēja baudīt unikālu, īpaši Cēsu koncertzāles mākslinieciskajai programmai veidotu starptautisku projektu “Mūzikas labirints”, kas tapis ar Vācijas vēstniecības Latvijā atbalstu.

Līdzīgi kā sengrieķu varonis Tēsejs uzveica Mīnotauru, virtuozie Berlīnes filharmonijas Karajana akadēmijas absolventi kopā ar izciliem Latvijas jaunajiem mūziķiem un solistiem – vijolnieci Kristīni Balanas un Berlīnes filharmonijas orķestra vadošo klarnetistu Vencelu Fuksu – “iekaros’’ lielo mūzikas ģēniju radītus skaņdarbus. Ansamblis klausītājiem piedāvās programmu, kuru ieskauj Mocarta ģeniālās kompozīcijas, bet tās centrā skanēs ārkārtīgi sarežģītais baroka komponista un vijolnieka Pjetro Lokatelli Laberinto Armonico. Ar savām piesātinātajām kinematogrāfiskajām ainavām, kino mūzikas komponista Nino Rotas koncerts stīgu instrumentiem piedāvās īstu, tiesa gan ‒ dramatisku, atelpas brīdi. Starptautisko orķestri vadīs kanādiešu diriģents Stenlijs Dodss.

Augustā Koncertzālē “Cēsis” notiks Cēsu mākslas festivāla Teātru Grand Prix skate un būs iespēja noskatīties skatuves darbus, kas savas pirmizrādes piedzīvojušas pavisam nesen – teātru sezonas izskaņā.

Augusta otrajā pusē Koncertzāles “Cēsis” klausītājiem tiek piedāvāta atkalsatikšanās ar enerģisko un virtuozo sitaminstrumentālistu duetu – Juri Āzeru un Guntaru Freibergu. Pirms trim gadiem Cēsīs, festivāla “Ārēna” ietvaros” izskanējusī programma Texture of Groove viņiem atnesa “Lielās mūzikas balvas” nomināciju par izcilu darbu ansamblī.

Abi sitaminstrumentālisti sagatavojuši jaunu koncertprogrammu, šoreiz līdzās aicinot arī divas izcilas pianistes — Elīnu Bērtiņu un Agnesi Egliņu.

Koncerta pamatā ir komponistu Bēlas Bartoka un Džordža Krama meistardarbi, kas apliecina sitaminstrumentu repertuāru kā patstāvīgu un nozīmīgu profesionālās mūzikas sastāvdaļu, kas virtuozitātes un muzikālās izsmalcinātības ziņā līdzvērtīga citām. Bet vakara programmu vainagos jaunās paaudzes latviešu komponista, “Lielā mūzikas balva 2017” laureāta Krista Auznieka jaundarbs sitaminstrumentiem un divām klavierēm “Smaržīgais laikrādis”.

Vasaras noskaņas nesīs arī Latvijas Nacionālās operas baleta trupas viesizrādi “Antonija # Silmači”. Balets Antonija #Silmači ir romantiski dramatisks stāsts par alkām pēc personīgās dzīves piepildījuma. Tas radīts, iedvesmojoties no daudzu latviešu iemīļotākā dramaturģijas darba, Rūdolfa Blaumaņa lugas “Skroderdienas Silmačos” motīviem, un ar komponista Jura Karlsona mūziku spilgti papildina latviešu oriģinālbaletu klāstu.

Jau aizvadītā gada rudenī iecerēts, beidzot klausītāju sirdis priecēs trīs Osokinu – tēva un dēlu, koncerts. Trīs Osokini ir Latvijas pianisma mākslas zīmols. Izcila vēriena virtuozi, klavierspēles pētnieki un dziļi mākslinieki, kuru radītās koncertprogrammas vienmēr ir svētki un īpašs notikums klaviermūzikas mīļotājiem.

Koncertā “Trīs Osokini Cēsīs” skanēs jaunradīta klaviermūzikas darbu programma ar neparastiem un skaistiem klaviermūzikas darbiem – Sergeja Osokina solo dzirdēsim Aleksandra Skrjabina skaņdarbus, Georgija Osokina interpretācijā izskanēs Šopēna etīdes, bet Andrejs Osokins atskaņos Roberta Šūmaņa Fantāziju Do mažorā. Savukārt Morisa Ravēla valsis skanēs divām klavierēm, bet Pētera Čaikovska un Emila Dārziņa skaņdarbi trim klavierēm.

Rudens iesākumā tradicionāli gaidāms Starptautiskais festivāls “Čello Cēsis”, kas laikā no 18. līdz 26. septembrim izskanēs piecos koncertos.

Biļetes uz vasaras koncertiem nopērkamas Koncertzāles “Cēsis” kasē, “Biļešu Paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv. Biļetes ir derīgas tikai kopā ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kas apliecina, ka apmeklētājs ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā. Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, personalizēta biļete un derīgs sertifikāts. Lūdzam uz pasākumu ierasties savlaicīgi.

629 skatījumi
Video

Latvijā ar Covid-19 inficējušies vēl 38 cilvēki

23/07/2021

Latvijā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 38 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi un nav saņemti ziņojumi par mirušiem cilvēkiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC)...

Lasīt tālāk
Video

Rīgas domes deputāti lems par kārtības situāciju Vērmaņdārzā

23/07/2021

Šodien plkst.10 notiks Rīgas domes Mājokļu un vides, kā arī Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas sēde, kurā tiks lemts par kārtības nodrošināšanu Vērmanes...

Lasīt tālāk
Video

Sagaidāms, ka Latvijā šī gada jūlijs kļūs par karstāko mēnesi meteoroloģisko novērojumu vēsturē

23/07/2021

Līdz ar vēl vienu karstuma vilni, kurš aizsāksies svētdien, šī gada jūlijs, iespējams, kļūs par karstāko mēnesi Latvijā kopš 1924. gada. Nākamās darba nedēļas pirmajā pusē vēl...

Lasīt tālāk
Video

Latvijā konstatēti 44 Covid-19 saslimšanas gadījumi

22/07/2021 | Autors: Labdien.lv redakcija

Latvijā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 44 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi un nav saņemti ziņojumi par mirušiem cilvēkiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC)...

Lasīt tālāk
Video

NVD: Vakcīnu krājumi Latvijā ir pietiekoši, lai nodrošinātu intensīvu vakcinācijas tempu

22/07/2021

Šobrīd vakcīnu pret Covid-19 daudzums Latvijā ir pietiekams, lai nodrošinātu intensīvu vakcinācijas tempu – Pfizer (Comirnaty) 393960 devas, Moderna (Spikevax) – 100300 devas, AstraZeneca...

Lasīt tālāk
Video

Muižniece: Skolēnu vakcinācijai pagaidām ir jābūt brīvprātīgai

22/07/2021 | Autors: Zane Grodiņa, Labdien.lv

Nākamajā mācību gadā, kad pedagogiem plānots prasīt obligātus Covid-19 drošības sertifikātus, izglītības sistēmu varētu pamest ap 1000 pedagogu, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes"...

Lasīt tālāk
Video

Bērnu slimnīcā pieaug ar infekcijas slimībām sasirgušu pacientu skaits; lielākoties slimo ar zarnu trakta infekcijām

22/07/2021 | Autors: Zane Grodiņa, Labdien.lv

Bērnu slimnīcā strauji pieaug ar infekcijas slimībām sasirgušu pacientu skaits, šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta panorāma" atzina BKUS Intensīvās terapijas klīnikas vadītāja Arta...

Lasīt tālāk
Video

Vakcinācija pret saslimstību ar Covid-19 gadatirgos notiks 10 vietās visā Latvijā

22/07/2021

Šonedēļ izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19 notiks Gulbenē, Valmierā, Skultē, Ādažos, Cesvainē, Krāslavā, Smiltenē, Smārdes pagastā, Aucē un Bērzgalē. Izbraukuma vakcinācija notiek...

Lasīt tālāk
Video

Kalnciema kvartālā savas jaunās dziesmas spēlēs projekts “SHIPSEA” 

21/07/2021

  4. augustā Kalnciema kvartālā vasaras sezonas koncertu sniegs projekts “SHIPSEA”, kurā darbojas Jānis Šipkēvics, Miķelis Putniņš un Rūdolfs Macats. Kolorītais mūziķu...

Lasīt tālāk
Video

Latvijā ar Covid-19 inficējušies vēl 62 cilvēki

21/07/2021

Latvijā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 62 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, saņemti ziņojumi par diviem mirušiem cilvēkiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC)...

Lasīt tālāk