• Failure notice from provider:
    Connection Error:http_request_failed
21/02/2017, Kategorija: Bizness, Eksports
Autors: Publicitātes materiāls

Latvijas Eksportpadomes apbalvojums “Latvijas Eksportprece 2016” šogad pasniegts vairāk nekā desmit Latvijas uzņēmumiem, kas pierādījuši sevi kā veiksmīgus eksportētājus, paplašinājuši eksporta tirgus un apgrozījumu, kā arī sniedz ieguldījumu Latvijas ekonomikas izaugsmē un valsts tēla veidošanā ārvalstīs.

Kā norāda Latvijas Eksportpadomes projektu vadītājs Jānis Āboliņš, eksporta attīstības perspektīvas ir cerīgas, par ko liecina fakts, ka arī 2016. gadā dalībnieku klāsts konkursā bija plašs un daudzveidīgs. “Izvērtēt konkursa dalībniekus nebija viegls uzdevums, jo katrs no tiem prata pārsteigt un apliecināja, ka Latvijā ir daudz unikālu, inovatīvu un pārsteidzošu produktu un pakalpojumu. Prieks secināt, ka kopumā ir vairākas perspektīvas nišas, kurās Latvijas ražotājiem ir visas iespējas konkurēt ar Eiropas un citu reģionu produktiem. Esam gandarīti, ka arī šogad apbalvojumu “Latvijas Eksportprece 2016” nonāca vairāku mūsu pašu eksportētāju rokās kā pateicība par ieguldījumu Latvijas attīstībā,” norāda J. Āboliņš.

Latvijas Eksportpadome gada balvu “Latvijas Eksportprece 2016” organizē, lai vienlaikus novērtētu uzņēmumu sniegumu un ieguldījumu savā un visas valsts attīstībā, kā arī lai dotu iespēju uzņēmumiem iegūt papildu atbalstu eksporta un uzņēmējdarbības kopumā veicināšanai.

Latvijas Eksportpadomes apbalvojums „Latvijas Eksportprece 2016” tiek piešķirts 14 uzņēmumiem, tai skaitā sešiem uzņēmumiem atkārtoti.

Skaistuma un veselības centram “Adoria” par medicīnas tūrisma attīstīšanu Latvijā, piedāvājot ārvalstu klientiem kvalitatīvus ārstniecības un skaistumkopšanas pakalpojumus. “Adoria” ir kļuvis par multifunkcionālu centru, kas piedāvā plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus, sākot no profilaktiskām pārbaudēm un beidzot ar ārstniecību īpašos gadījumos. 2016. gadā “Adoria” pēc ilgu gadu intensīva darba nākusi klajā ar augstākās kvalitātes acu protēzēm no pasaulē atzītākā acu protēžu izgatavošanas materiāla – polimetilmetakrilāta. Latvijas tirgū šobrīd pieejamas divu veidu acu protēzes, kas savstarpēji atšķiras ar izejmateriālu, kā arī ar citām kvalitātes un vizuālajām īpašībām. Tās ir stikla jeb kriolītstikla acu protēzes, kas Latvijā zināmas jau izsenis – tādas tika ražotas jau PSRS laikā, kā arī PMMA jeb polimetilmetakrilāta, akrila, plastmasas acu protēzes.

Baltic Candles Ltd SIA par stabila eksporta nodrošināšanu un pieaugumu Skandināvijas valstīs un Eiropā. “Baltic Candles” ir lielākais sveču ražotājs Baltijā, un viens no lielākajiem Eiropā, kas eksportē 96 % savas produkcijas. Kompānijas pamattirgus vēsturiski ir Skandināvijas valstis, taču ar katru gadu eksports un apgrozījums arvien pieaug. Šogad eksporta apjomi auguši par 6% salīdzinājumā pret 2015. Gadu. Kompānijas sveces tiek ražotas saskaņā ar Eiropas kvalitātes “RAL” standartiem, ko uzrauga Eiropas Kvalitātes Asociācija, bet stearīna sveces ieguvušas Skandināvijā tik populāro, videi draudzīgo produktu “EKO SWAN” zīmi, kas neapšaubāmi ir produkcijas augstākās kvalitātes apliecinājums.

Baltic Casting Agency par Latvijas vārda nešanu pasaulē, iekarojot jaunus tirgus un popularizējot mūsu valsts talantus. “Baltic Casting Agency” lepojas ar to, ka viņu komanda precīzi, ātri un efektīvi apmierina jebkura klienta izvirzītās prasības, piemeklējot tieši viņu pasūtītajai TV vai foto reklāmai, mākslas filmai, seriālam vai promo akcijai vispiemērotākos aktieru un modeļu tipāžus. Profesionālās darbības un plašās aktieru un modeļu datu bāzes dēļ “Baltic Casting Agency” pakalpojumi ir pieprasīti gan Baltijas valstu, gan vairāk kā 40 citu valstu reklāmas un kino tirgos (Krievijā, Ukrainā, Polijā, ASV, Čehijā, Skandināvijas valstīs, Itālijā, Spānijā, Francijā, Serbijā, Rumānijā, Korejā u.c. valstīs). 2016. Gadā uzņēmums sāka attīstīt vairākus projektus Skandināvu valstīs – Zviedrijā, Norvēģijā, Somijā un Dānijā. 2016. Gadā uzņēmums tirgū piedāvāja arī jaunu eksporta produktu- balss ierakstus.

Druva Food AS par dabīgu un kvalitatīvu produkcijas eksporta attīstību. “Druva Food” jau vairākus gadus sadarbojas ar vienu no Igaunijas lielākajiem pārtikas nozares uzņēmumiem UVIC, sekmīgi īstenojot saldējuma un vafeļu izplatīšanu tirdzniecības tīklos Vācijā, Lietuvā un Igaunijā. “Druva Food” ir uz ģimeniskām vērtībām balstīts uzņēmums, kas pateicoties mērķtiecīgai darbībai un unikālām receptēm ir guvis atzinību ne tikai Latvijas, bet arī ārvalstu tirgos. Akciju sabiedrība “Druva Food” ir sevi pierādījusi un pircējiem zināma kā dabīga un garšīga saldējuma ražotāja, kas ražošanas procesā izmanto īstus piena un sviesta produktus, kas iegūti no vietējiem ganāmpulkiem, tā atbalstot Latvijas lauksaimniekus.

Apbalvojums piešķirts arī 2014. un 2015. gadā.

LaLampa par inovatīvu produktu izstrādāšanu un eksporta tirgu paplašināšanu. La Lampa ir mūsdienīgs dizaina zīmols. Tas piedāvā augstas kvalitātes gaismekļus mājsaimniecībām un publiskiem interjeriem. Lampas ir unikālas savā formu daudzveidībā, estētikā un plašā krāsu variācijā. CYOD “Create Your Own Design” piedāvā iespēju izvēlēties gaismekļu izmērus un auduma krāsas, kas atbilst katra klienta vēlmēm. Gaismekļu ražošanā tiek izmantots lina audums, plastikāts un metāla stīpu konstrukcija. LaLampas komanda sadarbojas ar arhitektiem un dizaineriem, lai radītu īpašu lampu dizainu. Katras lampas izstrādē tiek ieguldīts rūpīgs darbs, uzmanība un mīlestība.

ZS Liepas par veiksmīgu eksporta attīstīšanu uz ārvalstīm. ZS „Liepas” stādaudzetavas produkcijas pamatrealizācija līdz šim brīdim aptvēra Latvijas teritoriju ar atsevišķām eksporta sadarbības reizēm. 2016.gads uzņēmuma darbībā iezīmējās ar tendenci virzīties tālāk un 15% no uzņēmuma apgrozījuma jau sastāda produkcijas eksporta uz Baltijas un Skandināvijas valstīm. ZS “Liepas” stādaudzētava dibināta 1993.gadā uz entuziasma pamata ar mērķi izveidot augļu koku, ogulāju un rožu stādu audzētavu. Strauja stādaudzētava attīstība sākās 2000. gadā, ieviešot augļkoku konteinerstādu audzēšanu, augļkoku ziemas potēšanu. Pašlaik stādaudzētava ir plaukstošs ģimenes uzņēmums, kas ar savu produkciju pazīstams ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā.

Livonia SIA par veiksmīgu eksportu tirgus iekarošanu. Uzņēmums SIA “LIVONIA” nodarbojas ar bezalkoholisko un alkoholisko dzērienu ražošanu, kuru sortiments ir patiešām plašs un veidots tā, lai pēc iespējas labāk tiktu apmierinātas tik ļoti dažādās patērētāju vēlmes. uzņēmums aktīvi seko līdzi patērētāju prasībām un vēlmēm, tāpēc galvenais uzņēmuma vadmotīvs ir kvalitāte un drošība. Dzērienu ražošanā uzņēmums izmanto tikai dabīgas sulas. Lai dzēriens izdotos garšīgs, būtiski vairāki priekšnoteikumi, kas papildina viens otru – augsti kvalificēta un saliedēta speciālistu komanda, pieredze un zināšanas, kvalitatīvas izejvielas un augstākās ražošanas tehnoloģijas, kā arī pozitīva attieksme pret darbu.

Zīmols Mans piens par jaunu dabisku eksporta produktu ieviešanu. Šogad zemnieku saimniecība eksporta tirgum izstrādājusi svaigā siera desertus dažādās augļu želejās, kas iemieso Latvijas dabas bagātības. Strenču novada zemnieku saimniecība “Veckūkuri”, kas vairāk pazīstami ar zīmolu “Mans piens” ir pirmie, kas Latvijas tirgū ieviesa svaigpienu, kā arī ražo daudzus dabiskus un augstvērtīgus piena produktus. Viens no patērētāju iemīļotākajiem produktiem ir jogurti, kuru ražošanā tiek izmantota arī citu Latvijas ražotāju produkcija, tādējādi zemnieku saimniecība popularizē ne tikai savu, bet arī citu Latvijas zīmolu produkciju.

Apbalvojums piešķirts arī 2014. un 2015. gadā.

Milda KM par jaunu produktu ieviešanu un īpašu dizainu izstrādi. Pašlaik Milda eksportē saldumus uz 8 pasaules valstīm, un to skaits turpina augt. Mildas eksporta speciālistu pieredze un profesionalitāte vienmēr ļauj atrast labāko risinājumu veiksmīgai sadarbībai. Ārvalstu klienti īpaši novērtē arī to, ka vienā pasūtījumā var apvienot gan Mildas, gan GardiGan ražojumus, jo tie tiek komplektēti vienuviet. Uzņēmums eksportē produktus gan standarta iepakojumā, gan arī atsevišķiem produktiem veido īpašus dizainus tirgos, kur Mildas produkcijas cienītāju skaits ir liels. Piemēram, radītas īpašas kārbas Maskavai un Sanktpēterburgai, kuru dizainā izmantoti populāri un ievērojami pilsētas apskates objekti.

Orkla Confectionery & Snacks Latvija par veiksmīgu eksporta nostiprināšanu uz ārvalstīm. Uzņēmums apvieno tādus Latvijā pazīstamus un iecienītus produktu zīmolus kā Laima, Staburadze, Selga, Ādažu čipsi un Pedro. “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” kopumā eksportē 30% no kopējā saražotā produkcijas daudzuma. Lielākie eksporta tirgi ir Krievija, Baltkrievija, ASV, Vācija, Izraēla, Lielbritānija un citas valstis. 2016. gada lielākais izaicinājums bija nostiprināt esošās attiecības, koncentrējoties uz ilgtermiņa attiecību veidošanu esošajos sadarbības tirgos – Krievijā, Baltkrievijā, ASV, Vācijā, Izraēlā, Lielbritānijā un citās valstīs. Iecienītākie eksporta produkti ir “katliņčipsi”, zefīrs “Maigums” un Selgas cepumi. Pērn uzņēmums uzsāka ražot arī virkni inovatīvu produktu, to vidū “vafeļčipsi”, pilngraudu kraukšķi, TAGAD piena šokolādes līniju. Uzņēmums piedāvā augstākās kvalitātes produkciju ar atpazīstamiem produkta zīmoliem, regulāri papildinot sortimentu un sekojot līdzi tendencēm un konkrētā tirgus patērētāju garšas iezīmēm, kas veicina uzņēmuma konkurētspēju saldumu un sāļo uzkodu segmentā Latvijā un eksporta tirgos.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) par inovatīvu produktu izveidi un Latvijas vārda nešanu pasaulē. R TU sadarbībā ar uzņēmējiem top gan jauni produkti, kas tiek ieviesti tirgū, gan arī paši RTU zinātnieki veido savus uzņēmumus, kuri komercializē zinātnieku radītās inovācijas. Nesen RTU pirmoreiz iekļuva prestižajā starptautiskajā reitingā “The Times Higher Education World University Rankings 2016-17”, kurā īpaši augstu ir novērtēta RTU sadarbību ar industriju un uzņēmējiem. Reitingā ir iekļautas pašas labākās pasaules universitātes, novērtējot to sniegumu studijās, zinātnē, sadarbībā ar industriju un internacionalizācijā.

Sierštelle par daudzveidīgu un kvalitatīvu produktu piedāvājumu . Sierštelle ir siera ražotne, kas izceļas ar plašu piedāvājumu – tā sortiments sastāv no 31 dažādas garšas sieriem – gan sāļajiem, gan saldajiem. Ražotnes sieri guvuši atzinību visā Latvijā. Visi sieri saņēmuši PVD kvalitātes zīmi kā nenogatavināti pusmīkstie sieri. Kā atzīst paši ražotāji, “SierŠtelles” izstrādājumi izceļas ar lielisku dizainu, izsmalcinātu garšu un augstu kvalitāti. “Savā produktā neesam žēlojusi ielikt pašas labākās izejvielas. Kamēr konkurenti sieru ražo tikai no piena, mēs izmantojam svaigpienu, olas, krējumu un dabīgas garšas piedevas,” atklāj ražotāji.

Tonus Elast SIA par sekmīgu eksporta tirgu attīstīšanu uz Dienvidkoreju. Kompānija ir veiksmīgi attīstījusi eksporta tirgus 26 valstīs, tai skaitā Krievijā, Kazahstānā, Baltkrievijā, Gruzijā, Armēnijā, u.c 2016. gadā sāka preču eksportu arī uz Dienvidkoreju. Uzņēmums aktīvi izstrādā jaunus produktus eksporta tirgiem, piedāvājot klientiem vairāk nekā 50 izstrādājumus. 2016. gadā uzņēmums piedāvāja trīs jaunus LUX klases izstrādājumus no neoprēna. Uzņēmums “Tonus Elast” plašā izvēlē ražo elastīgos medicīniskos izstrādājumus, sākot ar elastīgajām saitēm līdz pat konstrukcijas ziņā sarežģītiem korsešu izstrādājumiem. Veiksmīgākie eksporta produkti 2016. gadā bija kompresijas izstrādājumiem, jostām un stājas korektoriem.

Apbalvojums piešķirts arī 2014. un 2015. gadā.

Vidzemes maiznīca AS par veselīgu maizniecības produktu ražošanu un pārdošanu eksporta tirgos. Kompānija piedāvā īpaši veidotus recepšu produktus, tai skaitā auzu cepumus, sausiņus, sausbaranciņas un Borodinas maizi, kas ir izpelnījušies lielu iedzīvotāju atzinību un pieprasījumu Vācijā, Lietuvā, Īrijā un Lielbritānijā. 2016.gadā uzņēmums eksportējis 105 tonnas produkcijas, kas ir aptuveni 20% no kopējā saražotās produkcijas daudzuma.

Apbalvojums piešķirts arī 2014. un 2015. gadā.

Vinnis SIA par dabīgu izejvielu izmantošanu un Latvijas vērtību stiprināšanu ārvalstīs. Vinnis ir vadošais medus fasēšanas uzņēmums Baltijā. Produkti tiek realizēti gan vietējā tirgū, gan eksportēti uz dažādām pasaules valstīm. Uzņēmums regulāri ņem savu dalību starptautiskajās pārtikas izstādēs. Galvenie uzņēmuma darbības virzieni ir -Medus iepirkšana no Biškopjiem, fasēšana un realizācija, biškopības inventāra un bišu barības tirdzniecība, medus delikatešu ražošana, vaska šūnu ražošana un medus kosmētika.

Apbalvojums “Latvijas Eksportprece” vietējiem uzņēmumiem tiek piešķirts jau trešo gadu. 2013.gadā tika aizsākts pilotprojekts apbalvojuma izstrādei, un 2014. gadā balva tika piešķirta 10 uzņēmumiem, savukārt 2015. gadā augstākais apbalvojums piešķirts jau vairāk nekā 20 uzņēmumiem. Tā mērķis ir paust atzinību un novērtēt Latvijas uzņēmējus, kas sasnieguši atzīstamus rezultātus, radot un eksportējot konkurētspējīgus produktus vai pakalpojumus, tādējādi uzlabojot valsts ekonomisko situāciju un virzot Latvijas vārdu pasaulē.

“Jau vairākus gadus pēc kārtas konkurss „Latvijas Eksportprece” pauž atzinību un godina Latvijas komersantus, kas sasnieguši labus rezultātus eksportspējīgu produktu ražošanā. Ik gadu konkursam piesakās daudzi un dažādi uzņēmumi, kas pierāda, ka Latvijas eksportam ir potenciāls attīstīties un augt. Prieks, ka arī šogad varējām godināt jaunu uzņēmumus, lepoties ar viņu sasniegumiem un mudināt piedāvāt eksporta tirgos konkurētspējīgus produktus,” atzīmē Latvijas Eksportpadomes ekspertu grupas vadītājs Aivars Kalniņš.

Atsevišķi apbalvojuma „Latvijas Eksportprece 2016” saņēmēji papildus balvai iegūst arī preču zīmes „Quality Product of Latvija” izmantošanas iespēju. Tas ļauj noteiktiem Latvijā ražotiem produktiem piešķirt pievienoto vērtību, padarot tos atpazīstamus veikalu plauktos, apliecinot to izcelsmi un augsto kvalitāti.

Pateicoties mārketinga kampaņām, preču zīme „Quality Product of Latvia” (QPL) jau drīz kļūs atpazīstama vairākās Eiropas un Āzijas valstīs, kā arī ASV.

1,544 skatījumi
Video

Alkohola tirdzniecības vecuma sliekšņa maiņa rosina pārskatīt pilngadības jēdzienu

06/12/2023

Veselības ministrijas (VM) virzītā likumprojekta “Grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā” izskatīšanas procesā deputāti ierosinājuši paaugstināt vecuma slieksni alkoholisko...

Lasīt tālāk
Video

IKEA Rīgā ievieš pašapkalpošanās kases

06/12/2023

Lai uzlabotu pircēju pieredzi, IKEA veikalā Rīgā ir atvērtas 12 pašapkalpošanās kases, tādējādi padarot norēķināšanos par precēm vēl vieglāku un ātrāku. Jau pirmajā nedēļā gandrīz...

Lasīt tālāk
Video

Lembergs: Ir izveidojusies situācija, ka valsts jebkurā brīdī var atņemt pašvaldībai jebkuru īpašumu

05/12/2023

Ostu reforma paredz, ka valsts jebkurā brīdī var atņemt pašvaldībai jebkuru īpašumu jeb nodot to kādam citam valdījumā, intervijā “Ventas Balss” norādīja partijas “Latvijai un Ventspilij”...

Lasīt tālāk
Video

No 70 centiem līdz vienam eiro varētu pieaugt biļetes maksa Daugavpils sabiedriskajā transportā

29/11/2023

No 2024. gada 1. janvāra valstī minimālā darba alga tiek paaugstināta līdz 700 eiro. Tas būtiski ietekmē uzņēmuma "Daugavpils satiksme" budžeta izdevumu apmēru. "Daugavpils satiksmē"...

Lasīt tālāk
Video

LDDK aicina atbildīgās institūcijas pieaugušo izglītības attīstības stratēģiju pielāgot darba tirgum

29/11/2023

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) ir nosūtījusi vēstuli ministru prezidentei Evikai Siliņai, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas (IKZK) priekšsēdētājai A.Zariņai...

Lasīt tālāk
Video

Pieaugusi iedzīvotāju nedrošība par iespējām darba tirgū

28/11/2023

Gada laikā Latvijā samazinājies to iedzīvotāju skaits, kuri jūtas droši par savu darbavietu un pārstāvētā uzņēmuma stabilitāti. Vienlaikus vairāk kļuvis to cilvēku, kurus uztrauc iespējas...

Lasīt tālāk
Video

Rosina noteikt svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem PVN samazināto likmi 12% apmērā

28/11/2023

Izskatot Saeimas deputātu priekšlikumu nākamgad piemērot (PVN) samazinātu likmi augļiem, ogām un dārzeņiem un ņemot vērā Sadarbības padomē diskutēto, nākamajā gadā plānots svaigiem...

Lasīt tālāk
Video

Tiesa ierosina lietu par Turcijas uzņēmumu apvienības izslēgšanu no Rail Baltica iepirkuma

27/11/2023

Administratīvā rajona tiesa ir pieņēmusi Turcijas uzņēmumu apvienības "IC Ictas Insaat Sanayi Ve Ticaret A.S." un "Doguş Insaat Ve Ticaret A.S." (turpmāk – Apvienība) pieteikumu un ierosinājusi...

Lasīt tālāk
Video

2024. gada pirmajā dienā visi “Lidl” veikali Latvijā būs slēgti

23/11/2023

Pirmo reizi savas darbības vēsturē Latvijā “Lidl” ir pieņēmis lēmumu dot iespēju visai savai komandai kārtīgi nosvinēt Jaunā gada atnākšanu kopā ar draugiem un tuvākajiem cilvēkiem,...

Lasīt tālāk
Video

Rostovskis: Latvijā ar Eiropas naudas investēšanu nesokas pietiekami labi

23/11/2023 | Autors: Anete Jansone, Labdien.lv

Eiropas Savienības (ES) naudas apguve nav tā, kas liktu ekonomikai attīstīties pilnvērtīgi, tāpēc Latvijā būtu jāpievēršas privātu investīciju piesaistei, šorīt intervijā LTV raidījumā...

Lasīt tālāk