• Failure notice from provider:
    Connection Error:http_request_failed
07/12/2023, Kategorija: Politika

Turpinot saņemt nepilnīgu un pretrunīgu informāciju par bijušā Ministru prezidenta Artura Krišjāņa Kariņa VIP lidojumiem, “Apvienotā saraksta” deputāti vērsušies ar pieprasījumu pie Ministru prezidentes Evikas Siliņas, aicinot sniegt atbildes uz vairākiem jautājumiem.

Līdz šim sniegtā informācija liecina, ka uz vairākiem identiskiem bijušā Ministru prezidenta Artura Krišjāņa Kariņa lidojumu galamērķiem lidojumu izmaksas būtiski atšķiras. Piemēram, 2021. gada 10. novembra lidojums uz Vāciju izmaksāja 27 000 EUR. Attiecīgi 2022. gada 10. februāra lidojums uz Vāciju izmaksāja 31 470 EUR, bet 2022. gada 4. septembrī tas izmaksāja jau 42 600 EUR. Tādējādi pirmā un trešā lidojuma uz Vāciju izmaksu atšķirība ir 15 600 EUR. Savukārt lidojums uz Beļģiju no 2022. gada 17. februāra līdz 2022. gada 18. februārim izmaksāja 28 050 EUR, bet lidojums uz šo pašu galamērķi no 2023. gada 17. jūlija līdz 2023. gada 18. jūlijam izmaksāja jau 49 950 EUR. Tādējādi šo abu lidojumu izmaksas atšķiras par 21 900 EUR.

Šādas pašas neizskaidrotas izmaksu atšķirības var secināt arī citos lidojumu gadījumos.

Ievērojot iepriekš minēto, deputāti aicina:

1) skaidrot iepriekš minēto, kā arī citu norādīto maršrutu ar līdzīgiem galamērķiem izmaksu atšķirības;
2) nosūtīt visu lidojumu izmaksu tāmes, tostarp atsevišķi informējot par ēdināšanas pakalpojumu piedāvājumu un t]o izmaksām katrā lidojumā.

[3] Valsts kancelejas atbildēs ir norādīti 18 bijušā Ministru prezidenta Artura Krišjāņa Kariņa lidojumi, kuros ir izmantotas privātās lidmašīnas un kuri ir apmaksāti no valsts pamatbudžeta līdzekļiem.

Papildus tam Ministru prezidenta birojs ir sniedzis informāciju, ka vēl ir bijuši 19 bijušā Ministru prezidenta Artura Krišjāņa Kariņa lidojumi, kuros ir izmantotas privātās lidmašīnas un kuri ir apmaksāti no Eiropas Savienības Padomes budžeta līdzekļiem.

Ievērojot minēto, lūdzam norādīt lidojumu, kuros ir izmantotas privātās lidmašīnas un kuri ir apmaksāti no Eiropas Savienības Padomes budžeta līdzekļiem:

1) attiecīgo aviokompāniju, kas sniedza šādus pakalpojumus, nosaukumus;
2) precīzus lidojumu laikus (ietverot arī pacelšanās un nosēšanās laikus);
3) lidojumu kodus (numurus).

Norādiet arī iemeslus, kāpēc šajos lidojumos bija jāizmanto privātās lidmašīnas, iesniedzot arī attiecīgus dokumentus ar izvērtējumu par šajā laikā iespējamajiem pieejamajiem regulārajiem aviopārvadājumiem.

[4] Ministru prezidenta biroja vēstules Pielikumā Nr. 2 ir norādīta lidojumu ar privātajām lidmašīnām pozīcija «19 Beļģija 25.10. – 27.10.2023», lidojuma pasažieru sastāvā norādot arī Ministru prezidenti Eviku Siliņu.

No Valsts kancelejas atbildes uz Saeimas uzdoto jautājumu par Ministru prezidentes Evika Siliņas pilnvaru laikā izmantotajiem privāto aviokompāniju pakalpojumiem izriet konstatējums, ka «Ministru prezidente Evika Siliņa nav izmantojusi speciālo reisu pakalpojumus par valsts budžeta līdzekļiem».

“Aicinām Ministru prezidenti Saeimas deputātiem skaidrot iepriekš minēto pretrunīgo informāciju, ņemot vērā piebildi, ka Eiropas Savienības Padomes budžeta līdzekļus veido arī Latvijas nodokļu maksātāju finanšu līdzekļi, kuri ir izmantojami atbilstoši augstākajiem tiesiskuma un lietderības standartiem,” pausts partijas paziņojumā.

[5] Valsts kancelejas atbildē ir arī bijušā Ministru prezidenta Artura Krišjāņa Kariņa ārvalstu darba vizīšu 2021., 2022. un 2023. gadā programmu apraksts, ietverot arī vispārīgu informāciju par šajās vizītēs notikušajiem pasākumiem.

Deputāti aicina nosūtīt Ministru prezidenta ārvalstu darba vizīšu 2021., 2022. un 2023. gadā plānus, lai gūtu pārliecību par savlaicīgu dažādo ārvalstu vizīšu plānošanas procesu.

“Ņemot vērā Valsts kancelejas atbildē norādīto vispārīgo informāciju par šajās vizītēs notikušajiem pasākumiem, lūdzam atsūtīt katra Ministru prezidenta ārvalstu komandējuma, kurā izmantotas privātās lidmašīnas, darba atskaiti,” pauž partijas deputāti.

[6] 2023. gada 5. decembrī ziņu portālā lsm.lv ir publicēts it kā bijušā Ministru prezidenta Artura Krišjāņa Kariņa viedokļa raksts «Krišjānis Kariņš: Ministru prezidentam katra stunda ir dārga», kura autors gan ir norādīts «LSM.lv Ziņu redakcija» (pieejams: ttps://www.lsm.lv/raksts/arpus-etera/arpus-etera/05.12.2023-krisjanis-karins-ministru-prezidentam-katra-stunda-ir-darga.a534182/; aplūkots 2023. gada 5. decembrī) un no kura izriet Kariņa objektīvi izvērtējams apgalvojums, ka «Valsts kanceleja kopā ar manu biroju attiecīgi izvēlējās visizdevīgāko veidu, kā nokļūt galamērķī, priekšroku dodot komercreisiem, bet izmantojot arī speciālos avioreisus, ja loģistika to prasīja».

No minētā it kā Artura Krišjāņa Kariņa apgalvojuma mēs varam secināt, ka privāto lidmašīnu (speciālo avioreisu) izmantošanas nepieciešamība ir skrupulozi izvērtēta, ja «loģistika to prasīja», kas izriet no attiecīgiem izvērtējumiem.

Turklāt šajā rakstā vēl arī tiek norādīts, ka «nevienā šādā braucienā nebija paredzēti atpūtas vai izklaides brīži. Gluži pretēji, Valsts kanceleja tos organizēja tā, lai pēc iespējas operatīvāk varētu tikt uz un no sapulcēm, mazāk pavadot laiku, gaidot reisus un pārnakšņojot viesnīcās. Protams, šāda veida valsts pārstāvniecība ir dārga. Iespējams, ka Valsts kanceleja varētu to organizēt labāk, lētāk un caurspīdīgāk».

Deputāti aicina iesniegt šādus izvērtējumus.

Foto: Valsts kanceleja

687 skatījumi
Video

Lembergs: “Jaunā Vienotība” dominē sabiedriskajos medijos, bet opozīcija tiek uzskatīta par iznīcināmu

23/07/2024

Latvijā nevalda demokrātija, uzskata partijas "Latvijai un Ventspilij" valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs. "Vai Latvija ir demokrātiska valsts? Nē, nav. Kas to pierāda? Ļoti vienkārši...

Lasīt tālāk
Video

ZZS: Aicinājums dekriminalizēt nelegālo narkotiku lietošanu ir nepamatots

23/07/2024

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) valde neatbalsta publiskajā telpā izskanējušo aicinājumu Latvijā dekriminalizēt nelegālo narkotiku lietošanu. Tā vietā politisko partiju apvienība aicina...

Lasīt tālāk
Video

Lembergs: Vai valdība vēlas vēl vienu Hirosimas un Nagasaki scenāriju?

19/07/2024

Saskaņā ar Stokholmas Starptautiskais miera pētījumu institūtu (SIPRI), pieaug kaujas gatavībā esošo kodolgalviņu skaits. Politiķis Aivars Lembergs norādīja, ka tā ir satraucoša ziņa...

Lasīt tālāk
Video

Lembergs: Valdība ar saviem lēmumiem iznīcina demokrātiju

18/07/2024

Saeima nesen pieņēma likumu, ar kuru atlaista Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības dome. Pēc tam valdība lēma piešķirt valsts budžeta aizdevumu Rēzeknes pašvaldībai 2023. gada kavēto...

Lasīt tālāk
Video

Valdība turpina valsts pārvaldes atbalsta funkciju centralizāciju

17/07/2024

Ministru kabinets 16. jūlija sēdē pieņēma zināšanai Valsts kancelejas ziņojumu par līdz šim paveikto valsts pārvaldes atbalsta funkciju centralizācijas jomā, kā arī atļāva Valsts kasei...

Lasīt tālāk
Video

Braže: NATO samits bija veiksmīgs. Pieņemtie lēmumi stiprinās Latvijas drošību un bruģē Ukrainas ceļu uz NATO

12/07/2024

“Mūsu galvenā prioritāte NATO samitā Vašingtonā bija Latvijas drošības stiprināšana, ieviešot NATO kopīgo militāro stratēģiju, kas ietver Alianses kopējo aizsardzību, vienošanos...

Lasīt tālāk
Video

CVK atvainojas Aivaram Lembergam

09/07/2024

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) vēstulē atvainojusies politiķim Aivaram Lembergam ("Latvijai un Ventspilij") par liegumu 2021. gada pašvaldību vēlēšanās nobalsot, atrodoties apcietinājumā. Kā...

Lasīt tālāk
Video

Lembergs: Navaļnijs nebūtu izdzīvojis arī Latvijas cietumā

04/07/2024

Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs nebūtu izdzīvojis arī Latvijas cietumā, uzskata Ventspils pilsētas domes deputāts Aivars Lembergs. "Vai Latvijas cietumā Krievijas opozicionārs,...

Lasīt tālāk
Video

Valdība lemj atbalstam Ukrainas Čerņihivas apgabalam iegādāties apkures katlu mājas un mēbeles

26/06/2024

Š.g. 25. jūnijā Ministru kabineta sēdē tika izskatīts Ekonomikas ministrijas sagatavotais informatīvais ziņojums "Par Latvijas iesaisti Čerņihivas apgabala, Ukraina, rekonstrukcijā", apstiprinot...

Lasīt tālāk
Video

Latvijā šodien oficiālā vizītē ieradies Spānijas karalis: Mūsu draudzībai ir jau 103 gadi

25/06/2024

Latvijā šodien oficiālā vizītē ieradies Spānijas karalis Felipe VI. "Man ir liels prieks un gods uzņemt Latvijā Jūsu Majestāti. Vēlos arī apsveikt Jūs, atzīmējot neseno kronēšanas...

Lasīt tālāk