• Failure notice from provider:
    Connection Error:http_request_failed
07/12/2023, Kategorija: Politika

Turpinot saņemt nepilnīgu un pretrunīgu informāciju par bijušā Ministru prezidenta Artura Krišjāņa Kariņa VIP lidojumiem, “Apvienotā saraksta” deputāti vērsušies ar pieprasījumu pie Ministru prezidentes Evikas Siliņas, aicinot sniegt atbildes uz vairākiem jautājumiem.

Līdz šim sniegtā informācija liecina, ka uz vairākiem identiskiem bijušā Ministru prezidenta Artura Krišjāņa Kariņa lidojumu galamērķiem lidojumu izmaksas būtiski atšķiras. Piemēram, 2021. gada 10. novembra lidojums uz Vāciju izmaksāja 27 000 EUR. Attiecīgi 2022. gada 10. februāra lidojums uz Vāciju izmaksāja 31 470 EUR, bet 2022. gada 4. septembrī tas izmaksāja jau 42 600 EUR. Tādējādi pirmā un trešā lidojuma uz Vāciju izmaksu atšķirība ir 15 600 EUR. Savukārt lidojums uz Beļģiju no 2022. gada 17. februāra līdz 2022. gada 18. februārim izmaksāja 28 050 EUR, bet lidojums uz šo pašu galamērķi no 2023. gada 17. jūlija līdz 2023. gada 18. jūlijam izmaksāja jau 49 950 EUR. Tādējādi šo abu lidojumu izmaksas atšķiras par 21 900 EUR.

Šādas pašas neizskaidrotas izmaksu atšķirības var secināt arī citos lidojumu gadījumos.

Ievērojot iepriekš minēto, deputāti aicina:

1) skaidrot iepriekš minēto, kā arī citu norādīto maršrutu ar līdzīgiem galamērķiem izmaksu atšķirības;
2) nosūtīt visu lidojumu izmaksu tāmes, tostarp atsevišķi informējot par ēdināšanas pakalpojumu piedāvājumu un t]o izmaksām katrā lidojumā.

[3] Valsts kancelejas atbildēs ir norādīti 18 bijušā Ministru prezidenta Artura Krišjāņa Kariņa lidojumi, kuros ir izmantotas privātās lidmašīnas un kuri ir apmaksāti no valsts pamatbudžeta līdzekļiem.

Papildus tam Ministru prezidenta birojs ir sniedzis informāciju, ka vēl ir bijuši 19 bijušā Ministru prezidenta Artura Krišjāņa Kariņa lidojumi, kuros ir izmantotas privātās lidmašīnas un kuri ir apmaksāti no Eiropas Savienības Padomes budžeta līdzekļiem.

Ievērojot minēto, lūdzam norādīt lidojumu, kuros ir izmantotas privātās lidmašīnas un kuri ir apmaksāti no Eiropas Savienības Padomes budžeta līdzekļiem:

1) attiecīgo aviokompāniju, kas sniedza šādus pakalpojumus, nosaukumus;
2) precīzus lidojumu laikus (ietverot arī pacelšanās un nosēšanās laikus);
3) lidojumu kodus (numurus).

Norādiet arī iemeslus, kāpēc šajos lidojumos bija jāizmanto privātās lidmašīnas, iesniedzot arī attiecīgus dokumentus ar izvērtējumu par šajā laikā iespējamajiem pieejamajiem regulārajiem aviopārvadājumiem.

[4] Ministru prezidenta biroja vēstules Pielikumā Nr. 2 ir norādīta lidojumu ar privātajām lidmašīnām pozīcija «19 Beļģija 25.10. – 27.10.2023», lidojuma pasažieru sastāvā norādot arī Ministru prezidenti Eviku Siliņu.

No Valsts kancelejas atbildes uz Saeimas uzdoto jautājumu par Ministru prezidentes Evika Siliņas pilnvaru laikā izmantotajiem privāto aviokompāniju pakalpojumiem izriet konstatējums, ka «Ministru prezidente Evika Siliņa nav izmantojusi speciālo reisu pakalpojumus par valsts budžeta līdzekļiem».

“Aicinām Ministru prezidenti Saeimas deputātiem skaidrot iepriekš minēto pretrunīgo informāciju, ņemot vērā piebildi, ka Eiropas Savienības Padomes budžeta līdzekļus veido arī Latvijas nodokļu maksātāju finanšu līdzekļi, kuri ir izmantojami atbilstoši augstākajiem tiesiskuma un lietderības standartiem,” pausts partijas paziņojumā.

[5] Valsts kancelejas atbildē ir arī bijušā Ministru prezidenta Artura Krišjāņa Kariņa ārvalstu darba vizīšu 2021., 2022. un 2023. gadā programmu apraksts, ietverot arī vispārīgu informāciju par šajās vizītēs notikušajiem pasākumiem.

Deputāti aicina nosūtīt Ministru prezidenta ārvalstu darba vizīšu 2021., 2022. un 2023. gadā plānus, lai gūtu pārliecību par savlaicīgu dažādo ārvalstu vizīšu plānošanas procesu.

“Ņemot vērā Valsts kancelejas atbildē norādīto vispārīgo informāciju par šajās vizītēs notikušajiem pasākumiem, lūdzam atsūtīt katra Ministru prezidenta ārvalstu komandējuma, kurā izmantotas privātās lidmašīnas, darba atskaiti,” pauž partijas deputāti.

[6] 2023. gada 5. decembrī ziņu portālā lsm.lv ir publicēts it kā bijušā Ministru prezidenta Artura Krišjāņa Kariņa viedokļa raksts «Krišjānis Kariņš: Ministru prezidentam katra stunda ir dārga», kura autors gan ir norādīts «LSM.lv Ziņu redakcija» (pieejams: ttps://www.lsm.lv/raksts/arpus-etera/arpus-etera/05.12.2023-krisjanis-karins-ministru-prezidentam-katra-stunda-ir-darga.a534182/; aplūkots 2023. gada 5. decembrī) un no kura izriet Kariņa objektīvi izvērtējams apgalvojums, ka «Valsts kanceleja kopā ar manu biroju attiecīgi izvēlējās visizdevīgāko veidu, kā nokļūt galamērķī, priekšroku dodot komercreisiem, bet izmantojot arī speciālos avioreisus, ja loģistika to prasīja».

No minētā it kā Artura Krišjāņa Kariņa apgalvojuma mēs varam secināt, ka privāto lidmašīnu (speciālo avioreisu) izmantošanas nepieciešamība ir skrupulozi izvērtēta, ja «loģistika to prasīja», kas izriet no attiecīgiem izvērtējumiem.

Turklāt šajā rakstā vēl arī tiek norādīts, ka «nevienā šādā braucienā nebija paredzēti atpūtas vai izklaides brīži. Gluži pretēji, Valsts kanceleja tos organizēja tā, lai pēc iespējas operatīvāk varētu tikt uz un no sapulcēm, mazāk pavadot laiku, gaidot reisus un pārnakšņojot viesnīcās. Protams, šāda veida valsts pārstāvniecība ir dārga. Iespējams, ka Valsts kanceleja varētu to organizēt labāk, lētāk un caurspīdīgāk».

Deputāti aicina iesniegt šādus izvērtējumus.

Foto: Valsts kanceleja

681 skatījumi
Video

Lembergs nosoda, ka Latvija palīdz Krievijai nopelnīt naudu karam Ukrainā

29/02/2024

Partijas "Latvijai un Ventspilij" valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs asi nosodījis faktu, ka Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) piegādāti Krievijas un Baltkrievijas izcelsmes produkti. Kā...

Lasīt tālāk
Video

Tālāk virza Rinkēviča likumdošanas iniciatīvu par mākslīgā intelekta izmantošanu priekšvēlēšanu aģitācijā

29/02/2024

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai nodots Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča iesniegtais likumprojekts “Grozījumi Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā”, kas paredz priekšvēlēšanu...

Lasīt tālāk
Video

Progresīvie: Pēc Rīgas mēram pietuvinātas amatpersonas aizturēšanas, Ķirsim jāatkāpjas no amata

29/02/2024

Atsaucoties uz KNAB paziņojumu par Jānim Vaivodam izvirzītājām apsūdzībām, Rīgas domes Progresīvie frakcija uzskata, ka Vilnim Ķirsim ir jāuzņemas politiska atbildība un jāatkāpjas...

Lasīt tālāk
Video

Valsts prezidents iesniedz likumdošanas iniciatīvu par mākslīgā intelekta sistēmu izmantošanu priekšvēlēšanu aģitācijā

20/02/2024

20. februārī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs parakstīja un nosūtīja Saeimas Prezidijam izskatīšanai likumprojektu “Grozījumi Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā”. Vēstulē...

Lasīt tālāk
Video

Dzintars komentē viņa iekļaušanu Krievijas meklēto personu sarakstā

15/02/2024 | Autors: Jānis Lācis, Labdien.lv

Tas būtu ļoti naivi, ja mēs būtu domātu, ka darboties pret Krievijas agresīvajām interesēm nav riskanti, LTV raidījumā "Rīta panorāma" sacīja NA līderis, Saeimas deputāts Raivis Dzintars,...

Lasīt tālāk
Video

Saeima lems par neuzticības izteikšanu satiksmes ministram Briškenam

08/02/2024

Saeima šodien lems par neuzticības izteikšanu satiksmes ministram Kasparam Briškenam (P). Nacionālā apvienība (NA) rosinājusi izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam, to...

Lasīt tālāk
Video

NA rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam

06/02/2024

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to pamatojot ar ministra nespēju uzņemties atbildību par nozares vadību. NA norāda,...

Lasīt tālāk
Video

LZS valde: Esam kopā ar Latvijas lauksaimniekiem, aktualizējot nozarei svarīgos jautājumus

06/02/2024

Latvijas Zemnieku savienības (LZS) valde izprot problēmas, ar ko saskaras Latvijas lauksaimnieki, un atbalsta nepieciešamību pievērst tām plašāku uzmanību, lai zemkopības ministram sadarbībā...

Lasīt tālāk
Video

Lembergs: ANO ir pieņēmis manu sūdzību pret Latvijas valsti

19/01/2024

Partijas "Latvijai un Ventspilij" valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs turpina cīnīties par savām cilvēktiesībām – viņa sūdzību pret Latvijas valsti pieņēmusi Apvienoto Nāciju Organizācijas...

Lasīt tālāk
Video

Siliņa vērtē valdības rīcības plānu

17/01/2024 | Autors: Anete Jansone, Labdien.lv

Valdība joprojām strādā kā komanda, LTV raidījumā "Rīta panorāma" sacīja premjere Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība"). Kā zināms, Ministru kabinets apstiprināja Evikas Siliņas vadītās...

Lasīt tālāk