• Failure notice from provider:
    Connection Error:http_request_failed
06/07/2023, Kategorija: Notikumi, Pasākumi

Ceturtdien, 6. jūlijā – XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku septītā dienā – līdztekus lielajiem kulminācijas pasākumiem turpinās koncerti, kas izceļ mūsu mūzikas tradīciju bagātību, uz izrādēm aicina amatierteātri un tautu diena “Raduma spēks” Esplanādē un Vērmanes dārzā.

KORU LIELKONCERTS “TĪRUMS. DZIESMAS CEĻŠ”

6.jūlijā plkst.20.00 Mežaparka Sidraba birzī notiks koru mūzikas lielkoncerts, izceļot tautas dziesmu kā kora dziedāšanas sākotni. Pirmo reizi jaunā estrāde koncertā ieskanēsies tik vareni – dziesmā vienosies apmēram 16 000 dziedātāju.

Kopkoris izpildīs tautasdziesmu apdares un tautas dziesmu iedvesmotas oriģinālkompozīcijas, bet kopkora skanējumā būtiska loma būs a cappella dziedāšanai. Lielkoncerta programmā iekļauts gan iepriekšējo Svētku mantojums, gan skaņdarbi, kas mākslinieciski spilgti izsaka latvisko identitāti, tautas brīvību, cieņu pret senču mantojumu, garīgā tīruma meklējumus un nākamības atklāsmes.

DEJU LIELUZVEDUMA “MŪŽĪGAIS DZINĒJS” ĢENERĀLMĒĢINĀJUMS

Latvijas novadu krāsas koši iemirdzēsies deju lieluzvedumā “Mūžīgais dzinējs”, kas iecerēts kā veltījums izziņas kārei un mūžīgās izaugsmes meklējumiem, dejās un stāstos atainojot dažādu laiku Latvijas apceļotāju pieredzēto, sajusto un secināto.

Deju lieluzveduma ģenerālmēģinājums notiks Daugavas stadionā 6.jūlijā plkst.22.00. Lieluzveduma repertuārā iekļautas 33 dejas, no tām trīspadsmit godalgotas jaunrades dejas un septiņas dejas no Latvijas skatuviskās dejas Zelta fonda. Lieluzvedumā piedalīsies 15 tūkstoši dejotāju.

TAUTAS MŪZIKAS KONCERTS “TREJDEVIŅI SPĒLMANĪŠI” UN LATVIJAS MŪZIKAS INSTRUMENTU MEISTARU IZSTĀDE

Tautas mūzikas koncertā 6.jūlijā plkst.18.00 Hanzas peronā godā tiek celta latviešu tautas tradicionālā mūzika – gan autentiska, gan pārtapusi mūsdienu klausītājam saprotamākā skanējumā. 2023. gadā tas tiks veltīts tradicionālajiem latviešu tautas mūzikas instrumentiem, meistariem, kas tos izgatavo un to prasmīgajiem spēlmaņiem mūsdienās.

Koncerta “Trejdeviņi spēlmanīši” klausītāju skaniskajā un vizuālajā fokusā ir dūdas, stabules, kokles, vijole, taures un bungas. Spēlmaņi klausītājiem demonstrēs šo instrumentu skanējumu, interpretējot arhīvos atrodamās deju melodijas un izpildot savu, īpaši šim notikumam radītu autormūziku, kas atklāj katra instrumenta iespējas un mūziķa radošumu. Koncerta sižetisko pamatu veido grupas Iļģi opuss “Mēs deviņi bāleliņi”, kas ir garākā, mums zināmā, latviešu tautasdziesma. Kā simboliskais motīvs koncertu caurvij dzirnakmens. Koncerta norises vietā būs aplūkojami labāko meistaru darinātie tautas mūzikas instrumenti.

KOKĻU MŪZIKAS LIELKONCERTS “LAIKA UPE”

6. jūlija vakarā, plkst.19.00, starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā kokļu lielkoncertā piedalīsies gandrīz 400 koklētāju trīs vecuma grupās, 4 virsdiriģenti un dažādu mūzikas žanru viesmākslinieki. Skanisko pamatu veido vairāku paaudžu latviešu komponistu tautasdziesmu interpretācijas un īpaši lielkoncertam radītie Valta Pūces un Aigara Raumaņa jaundarbi.

Kokles skanējums vienmēr ir skanējis līdzās tautasdziesmai, tāpēc koncerts balstās uz pamatvērtībām – tautasdziesmu, dabu un koklētāju; tā pamatā ir skaņdarbi, kas parāda kokles skanējuma daudzpusību, atskaņojot dažādu laiku latviešu komponistu skaņdarbus.

PŪTĒJU ORĶESTRU KONCERTI BAZNĪCĀS

Pūšaminstrumentu mūzika baznīcās un baznīcas torņos ir sena tradīcija, kuras ieviešana Dziesmu un deju svētku programmā ļauj pilnībā izbaudīt pūtēju orķestru plašās iespējas – no kamermūzikai raksturīgā smalkuma līdz pūtēju apvienotā orķestra spožumam. Latvijas pūtēju orķestri Rīgas baznīcās spēlēs sava repertuāra skaistākos skaņdarbus, aicinot rīdziniekus un galvaspilsētas viesus izbaudīt katra dievnama unikālo akustiku.

Koncerti plkst.19.00 notiks četros dievnamos – Rīgas Mārtiņa Evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Torņakalna baznīcā, Rīgas Jēzus Evaņģēliski luteriskajā baznīcā un Rīgas Jaunā Svētās Ģertrūdes evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

LATVIJAS AMATIERTEĀTRU IZRĀDES

Kopumā 9 izrādes gaidāmas M. Čehova Krievu drāmas teātrī gan uz Lielās, gan Mazās skatuves. Izrādes spēlēs amatierteātri no Valkas, Limbažiem, Rīgas, Liepājas, Jelgavas, Siguldas, Kuldīgas un Rēzeknes.

TAUTU DIENA “RADUMA SPĒKS”

Visas dienas garumā no plkst.12.00 Vērmanes dārzā un Esplanādē Latvijā dzīvojošās tautības dalīsies ar saviem radumiem – uzskatu, ieradumu un darbību kopumu – tradīcijām, kas nodotas tālāk no paaudzes paaudzē un kas unikālas katrai tautai, kā arī meklējot saikni ar latviešu folkloras un tradīcijas elementiem. Svētku noskaņu papildinās gan vietējie, gan ārvalstu latviešu un ārzemju mākslinieciskie kolektīvi.

Tautu dienā uz četrām skatuvēm kopumā uzstāsies 87 mazākumtautību mākslinieciskie kolektīvi (folkloras kopas, autentiskās dziedāšanas, tradicionālās mūzikas, tautas dziesmu, vokālie, folkloras un instrumentālie ansambļi, tautas deju kolektīvi un ansambļi, tautas instrumentu orķestri, kā arī kori un amatierteātra studija) un individuālie izpildītāji, pārstāvot slāvu, ukraiņu, krievu, poļu, baltkrievu, kazaku, bulgāru, azerbaidžānu, ebreju, romu (čigānu), vācu un lietuviešu tautības. Tāpat tautu dienā varēs redzēt un dzirdēt 5 ārzemju kolektīvus no Vācijas, Ukrainas, Itālijas un Somijas, kā arī 11 ārvalstu latviešu kolektīvus no Igaunijas, Luksemburgas, Vācijas, Zviedrijas, Brazīlijas un Īrijas.

Esplanādē 6.jūlijā Zaļo skatuvi pēc tautu dienas plkst.20.00 uz Zaļās skatuves būs Jēkaba Nīmaņa grupas Jakob Noiman Festival Band dižoncerts, savukārt uz mazās skatuves uzstāsies Rīgas Skolēnu pils folkloras kopa Kokle un plkst.21.00 danči kopā ar postfolkloras grupu Rikši.

Vērmanes dārzā tautu dienas programmu papildinās aušanas, keramikas, pīšanas un citu prasmju meistarklases Amatu sētā.

Plašāka informācija par Svētku norisēm, kā arī aktuāla informācija dalībniekiem un koncertu apmeklētājiem pieejama Svētku mājaslapā www.dziesmusvetki.lv.

919 skatījumi
Video

Rīgā uzstāsies alternatīvais popmūziķis Džons Mauss

24/07/2024

13. novembrī koncerttelpā "Tu jau zini Kur." (Tallinas iela 10-3) uzstāsies amerikāņu alternatīvais popmūziķis Džons Mauss (John Maus). Koncertu rīko biedrība "Skaņu mežs", un biļetes...

Lasīt tālāk
Video

Apkaimju svētkos augusta nogalē Rīgu daudzinās Nordeķu parkā un Dreiliņkalnā

22/07/2024

Rīgas apkaimes augustā satiksies divos aizraujošos pasākumos – svētkos Nordeķu parkā un svētkos Dreiliņkalnā. 24. augustā dodies uz savai apkaimei tuvāko parku un baudi īpaši gatavoto...

Lasīt tālāk
Video

Liepājas Simfoniskā orķestra sezonas atklāšanā skanēs oskarotā Koriljano Klarnetes koncerts

22/07/2024

Liepājas Simfoniskais orķestris 144. koncertsezonas atklāšanā 14. septembrī pulksten 18 aicina uz emocionāli piesātinātu koncertu koncertzālē “Lielais dzintars”, kurā romantisma estētika...

Lasīt tālāk
Video

Lucavsalā norisināsies “Positivus” festivāls

19/07/2024

No 19. līdz 20. jūlijam Lucavsalā, norisināsies festivāls “Positivus”. Sadarbībā ar “Positivus”, Latvijas galvaspilsētā jau trešo gadu pēc kārtas valda pasaules līmeņa festivāla...

Lasīt tālāk
Video

823. dzimšanas dienu Rīga sagaidīs ar krāšņām svinībām

18/07/2024

Par godu Rīgas 823. dzimšanas dienai, augustā galvaspilsētā gaidāmas krāšņas un pārsteigumiem bagātas svinības. Sākot jau no 16. augusta, svētki tiks godināti Vecrīgā, aicinot izbaudīt...

Lasīt tālāk
Video

Nedēļas nogalē Lucavsalā norisināsies “Positivus” festivāls

17/07/2024

No 19. līdz 20. jūlijam Lucavsalā, norisināsies festivāls “Positivus”. Sadarbībā ar “Positivus”, Latvijas galvaspilsētā jau trešo gadu pēc kārtas valda pasaules līmeņa festivāla...

Lasīt tālāk
Video

Pārdaugava aicina uz Kreisā krasta svētku svinībām Uzvaras parkā

17/07/2024

Ieskandinot Rīgas dzimšanas dienas mēnesi, 3. augustā galvaspilsētas pašvaldība aicina vienkopus visus Pārdaugavas iedzīvotājus, viesus, radus, kaimiņus un draugus svinēt Kreisā krasta...

Lasīt tālāk
Video

Atcelts grupas “The Smile” koncerts

15/07/2024

Atcelts vienīgais grupas The Smile koncerts Baltijas valstīs, kas bija paredzēts 13.augustā Siguldas pilsdrupu estrādē. Grupa informējusi, ka atceļ augustā ieplānoto Eiropas turneju Džonija...

Lasīt tālāk
Video

Dailes teātra Mazās zāles izrādes būs skatāmas “Tabakas fabrikā”

12/07/2024

Kamēr norit Dailes teātra Mazās zāles pārbūve, Mazās zāles iestudējumi būs skatāmi “Tabakas fabrikā”. Kā pirmās “Tabakas fabrikā” būs skatāmas skatītāju pieprasītās monizrādes...

Lasīt tālāk
Video

Dabas muzejā aplūkojamas lilijas

11/07/2024

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā no 11. līdz 13. jūlijam norisināsies jubilejas izstāde "Lilijas 2024”, svinot 35 gadus, kopš Latvijā darbojas biedrība "Lilium Balticum”, un 30 gadus,...

Lasīt tālāk