• Rīga
    Snow
    -7°C
     
17/11/2022, Kategorija: Notikumi, Pasākumi

Suminot Latvijas Republiku dzimšanas dienā, galvaspilsētā norisināsies svinīga ziedu nolikšanas ceremonija un militārā parāde, skanēs koncerti, būs skatāmas tematiskas izstādes un kino. Ikvienu priecēs arī īpašs dzīvās uguns un svētku noformējums.

Ieskaņas koncerti

Ceturtdien, 17. novembrī, plkst. 18.00 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde” būs dzirdams svētku ieskaņas koncerts “Man ir mana zeme – Latvija”, piedaloties koncertorganizācijas “Ave Sol” koklētāju ansamblim “Cantata”, čellistam Valteram Pūcem un perkusionistam Uģim Upeniekam. Nebijušā skanējumā ievibrēsies arī pazīstamas Jēkaba Nīmaņa, Emīla Dārziņa, Imanta Kalniņa u.c. komponistu radītas melodijas, kas ļaus parādīt kokles – latviešu senākā un populārākā tautas instrumenta – bagātīgo, dzidro skaņu krāsu paleti un daudzveidīgās, neierobežotās muzikālās iespējas.

Savukārt Rīgas Kultūras un atpūtas centrā “Imanta” plkst. 19.00 skanēs svinīgs koncerts “Mums viņa ir visskaistākā”, kurā latviešu tautasdziesmu apdares izpildīs jauktais koris “Anima”, komponists, pianists Kristaps Krievkalns, perkusionists Miķelis Vīte, flautists Andis Klučnieks, soliste Elīna Ose un koncerta mākslinieciskā vadītāja, diriģente Laura Leontjeva.

Svētku pasākumi apkaimēs

Plkst. 15.00 Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” izskanēs patriotisks koncerts “Latvijas likteņstāsti”, piedaloties orķestrim “Rīga” un jauktajam korim “Juventus”, plkst. 16.00 VEF Kultūras pils koncertā “Sarkanbalta debess mirdz” priecēs tādi mākslinieki kā Aija Andrējeva, Zigfrīds Muktupāvels, Igo, Rūta Dūduma un pavadošā grupa, bet plkst. 19.30 Rīgas kultūras centra “Iļģuciems” koncertā “Jo dziedāju, jo skanēja” uzstāsies vokālā grupa “Latvian Voices”.

Vakarpusē – no plkst. 19.00 līdz plkst. 22.00 – Latvijas dzimšanās dienas svinības noritēs ne tikai Brīvības un Doma laukumā, bet arī vairākās Rīgas apkaimēs: Arkādijas parkā, Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā, Latgales parkā un pie VEF Kultūras pils.

Apkaimēs esošos svinētājus priecēs dzīvā uguns, translācija no pasākuma Brīvības laukumā, Latvijas valsts himnas kopīga dziedāšana, sadziedāšanās ar Rīgas koriem un iespēja baudīt siltu tēju un kafiju Latvijā labi zināmu radio ētera personību un mūziķu sabiedrībā: Arkādijas parkā uzstāsies mūziķis un radio dīdžejs Mārtiņš Vaters, bet Doma laukumā svinīgu atmosfēru radīs radio TEV dīdžejs Lauris Zalāns. Pie VEF kultūras pils Latvijas valsts dzimšanas dienas svinētājus priecēs Radio Skonto ētera personība Elita Marga un Mārtiņš Kits, bet Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā svinības pārraudzīs mūziķis Mārtiņš Kanters. Savukārt Latgales parka apmeklētājiem svētkus palīdzēs radīt dīdžejs Aivis.

Tāpat novembrī interesentiem ir iespēja apmeklēt tematiskas izstādes Rīgas Kultūras un atpūtas centrā “Imanta” un Rīgas kultūras centrā “Iļģuciems”, kas veltītas Latvijas Republikas proklamēšanas, suverenitātes un nacionālās identitātes tēmām.

Kultūras norises centrā

Piektdien, 18. novembrī, plkst. 10.30 sāksies svinīga ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa, pēc kuras 11. novembra krastmalā no plkst. 13.30 ir gaidāma jau tradicionālā Nacionālo bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas vienību un ārvalstu vienību militārā parāde.

No plkst. 12.00 Rīgas Domā skanēs Ukrainai veltīta latviešu ērģeļmūzika, plkst. 16.00 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde” būs dzirdams svētku koncerts “Dzimtenes ainavas”, piedaloties Rīgas Doma kora skolas jauktajam korim un pianistei Agnesei Egliņai, bet Latvijas Kara muzeja koncertā “Tautas gara spēks” no plkst. 17.00 uzstāsies folkloras un seno cīņu kopa “Vilkači”.

Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienai veltītā svinīgā pasākumā Brīvības laukumā no plkst. 19.30 skanēs koncerts, Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita uzruna, Latvijas Republikas himna, kā arī uzstāsies Rīgas kamerkoris “Ave Sol”, orķestris “Rīga” un solists Goran Gora.

Savukārt vakara izskaņā varēs baudīt koncertu “Latvijas dzimšanas dienā!”, kur Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde” no plkst. 21.00 muzicēs jauniešu koris “Balsis”, Haralds Arnis (kontrabass), Valts Pūce (klavieres), Andris Sējāns (balss) un instrumentālais ansamblis Ievas Dzērves vadībā.

Tāpat šajā dienā no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00 ikviens ir aicināts apmeklēt Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, kur būs skatāma izstāde “Satversme 100+” un norisināsies ekskursijas un nodarbības ģimenēm ar bērniem. Tikmēr kinoteātrī “Splendid Palace” no plkst. 13.00 līdz plkst. 21.00 interesenti par īpašu cenu varēs noskatīties jaunāko latviešu filmu izlasi.

Svētku noformējums apkaimēs un centrā

Svētku noformējumā iekļausies pieci 18. novembra pasākumu uguns noformējumi Doma laukumā, pie VEF Kultūras pils, Arkādijas parkā, Latgales dārzā un pie Kultūras pils “Ziemeļblāzma”. Svētku centrālais uguns noformējums būs Bastejkalnā, pilsētas kanālā un kanāla tiltos.

Pilsētvides centrā un apkaimēs atrodamas arī 10 gaismas instalācijas ar latviešu tautasdziesmu spēka vārdiem: Teikā, Imantā, Zolitūdē, Ziepniekkalnā, Vecmīlgrāvī, Maskavas forštatē un Pļavniekos. Vienlaikus pie vairāk nekā 1000 apgaismes stabiem un Rātsnama izvietotas vertikālās karoglentes, un svētku noformējumu papildina karogkonstrukcijas.

Šogad valsts svētku noformējuma un satura idejiskais vadmotīvs ir iekšējās brīvības neatkarība no ārējiem apstākļiem. Par to savā dzejā runājis arī Knuts Skujenieks, kura dzejas rindas novembrī lasāmas uz pilsētvides stendiem un afišu stabiem. Līdzās tām izvietoti arī stāsti par Latvijas dzimtās glabātiem mūsu valsts karogiem.

893 skatījumi
Video

Festivāla “Positivus” galvenais mākslinieks būs britu zvaigzne Sems Smits

09/12/2022

Viens no pasaulē klausītākajiem mūziķiem apstiprināts kā pirmais Positivus festivāla galvenais mākslinieks un tas ir neviens cits kā Sam Smith, kurš šobrīd iekaro pasauli ar savu jaunāko...

Lasīt tālāk
Video

Rīga gatavojas Trešās adventes ieskandināšanai

07/12/2022

Ceturtdien, 8. decembrī, “Vērmanes pasaku dārzā” turpināsies svētku programma ģimenēm ar bērniem. Savukārt nedēļas nogalē galvaspilsētas apkaimēs un centrā notiks Trešajai adventei...

Lasīt tālāk
Video

Rīgas cirks atgriežas vēsturiskajā ēkā Merķeļa ielā un izziņo jaunas izrādes

01/12/2022

Līdz ar Rīgas cirka vēsturiskās ēkas pārbūves pirmās kārtas noslēgšanos Rīgas cirks atgriežas savās telpās Merķeļa ielā 4. Pirmajā pārbūves kārtā veikti energoefektivitātes...

Lasīt tālāk
Video

Aicina uz “Vērmanes pasaku dārzu” un Otrās adventes koncertiem

30/11/2022

Ceturtdien, 1. decembrī, ar pirmo pasākumu atklās “Vērmanes pasaku dārza” programmu ģimenēm ar bērniem, kas turpināsies līdz pat Ziemassvētku nedēļai. Savukārt nedēļas nogalē ar...

Lasīt tālāk
Video

Rīgā iedegta galvenā Ziemassvētku egle un sācies svētku gaidīšanas laiks

28/11/2022

Pirmajā adventē, 27. novembrī, skanot svētku koncertiem, iedegta Rīgas galvenā Ziemassvētku egle. Pēc divu gadu pārtraukuma atklāts arī Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš. “Kad ārā...

Lasīt tālāk
Video

Adventes ieskaņu koncerti no Rātsnama balkona ar apvienību TrombonsLV

28/11/2022

Adventes svētdienās, plkst. 14:00 un 16:00 no Rīgas rātsnama balkona, notiks svētku koncerti ar apvienību TrombonsLV. Koncertu datumi – 27. novembris, 4. decembris, 11 .decembris, kā arī...

Lasīt tālāk
Video

Latvijas Nacionālajā teātrī pirmizrādi piedzīvos lugas “Divas pasaules” iestudējums Jāņa Znotiņa režijā

25/11/2022

13.decembrī Latvijas Nacionālā teātra Jaunajā zālē pirmizrādi piedzīvos dramaturģes Ances Muižnieces lugas “Divas pasaules” iestudējums Jāņa Znotiņa režijā. Annas Brigaderes...

Lasīt tālāk
Video

Ar gaismas un bērnības motīviem Rīgā sācies Ziemassvētku gaidīšanas laiks

24/11/2022

Līdz ar pirmo sniegu sākta Rīgas rotāšana Ziemassvētku gaidīšanas laikam. Šogad galvaspilsētas dekoratīvais un gaismas noformējums iegūs jaunus vaibstus, savukārt kultūras pasākumi...

Lasīt tālāk
Video

Vasaras sākumā Siguldas pilsdrupu estrādē uzstāsies franču elektroniskās mūzikas zvaigznes “M83”

21/11/2022

Mūzikas aģentūra “8 Days A Week” sniedz pārsteidzošu iespēju – dzirdēt instrumentāli daudzslāņaino un emocionālo franču elektroniskās mūzikas grupu “M83” ar tās sirdi, galveno...

Lasīt tālāk
Video

Rīgas centrā un apkaimēs svinēs Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienu

16/11/2022

Suminot Latvijas Republiku dzimšanas dienā, galvaspilsētā norisināsies svinīga ziedu nolikšanas ceremonija un militārā parāde, skanēs koncerti, būs skatāmas tematiskas izstādes un kino....

Lasīt tālāk