• Failure notice from provider:
    Connection Error:http_request_failed
20/09/2012, Kategorija: Tehnoloģijas

Tuvāko mēnešu laikā Latvijā pārdošanā nonāks trīs jauni skārienjutīgi viedtelefoni – iPhone 5, Nokia Lumia 920 un Samsung Galaxy Note II. Tehnoloģiju gardēži šo telefonu parādīšanos atklātībā gaidīja ar nepacietību.

Daļa ekspertu uzskata, ka jaunie telefoni pārspējuši cerības, citi jaunajās ierīcēs nesaskata neko īpaši revolucionāru – vien nedaudz uzlabotu iepriekšējo modeli.

ASV tehnoloģiju kompānija Apple, Somijas kompānija Nokia un Korejas kompānija Samsung savus jaunos telefonu modeļus uzskata par perfektiem, taču par to ienākšanu tirgū gan to nevar teikt.

Apple Inc. pagājušās nedēļas vidū, iepazīstinot ar nu jau paaudzes iPhone, uzsvēra, ka tas ir ne tikai plānākais iPhone, kādu kompānija ir radījusi, bet plānākais viedtālrunis pasaulē. Analītiķi prognozē, ka tuvāko mēnešu laikā Apple pārdos desmitiem miljonu jauno iPhone modeļu. ASV un vēl sešās valstīs – Kanādā, Lielbritānijā, Francijā, Vācijā, Austrālijā un Japānā – iPhone 5 tirdzniecībā būs pieejams no 21. septembra. Tā sākotnējā subsidētā cena būs 199 ASV dolāri un 399 ASV dolāri. Vēl citās 22 valstīs šis tālrunis pārdošanā nonāks 28. septembrī. Taču šajā otrā viļņa sarakstā, ko izplatīja Apple, Latvijas nav. Par to bija nepatīkami pārsteigti ne tikai jaunā telefona kārotāji, bet arī iPhone oficiālais izplatītājs Latvijā – SIA Latvijas Mobilais telefons (LMT), jo, kā Neatkarīgajai atzina LMT Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs Valdis Jalinskis, «iPhone lietotāju skaits LMT tīklā ir lielāks nekā Lietuvā un Igaunijā kopā». Viņš pieļauj, ka, visticamāk, tā ir Apple kļūda, līdzīga situācija bijusi iPhone 4S ieviešanā, kad tādā pašā veidā bija pazudusi Lietuva. «Šobrīd LMT operatīvi skaidro situāciju, lai iPhone 5 LMT klientiem būtu pieejams pēc iespējas ātrāk,» sacīja V. Jalinskis. Uzņēmums neplāno būtiski mainīt esošo tirdzniecības un cenu veidošanas modeli, tāpēc jaunie iPhone 5 tiks pārdoti kopā ar pieslēgumiem iStyle, Pirmais vai Brīvība.

Pēc jaunā Apple, Inc. telefona iPhone 5 oficiālās tirdzniecības sākšanas ASV un vēl dažās valstīs 21. septembrī analītiķi prognozē, ka nedēļas nogalē vien var tikt pasūtīti astoņi miljoni iPhone viedtelefonu, pārspējot visus iepriekšējos rekordus, raksta informācijas tehnoloģiju (IT) portāls The Register. Portāls atsaucas uz investīciju pārvaldības kompānijas Piper Jaffray analītiķiem, kas uzskata, ka seši miljoni pasūtītu vai pārdotu telefonu būtu zemākais prognozējamais skaits. Šajās dienās jau pirms tirdzniecības sākšanas pasūtīti vairāk nekā divi miljoni jauno viedtelefonu, kas spiedis Apple brīdināt, ka ne visi interesenti varēs saņemt savus telefonus 21. septembrī – būs jāgaida piegāde oktobrī.

Divi miljoni iepriekš pasūtīto iPhone 5 divreiz pārsniedz iepriekšējo pasūtījumu iPhone 4s modelim, kas bija tikai miljons un kuru prezentēja un sāka tirgot pērn rudenī. Arī tad saistībā ar telefona tirdzniecības sākšanu bija nepieredzēta ažiotāža.

Tikpat gaidīti kā iPhone 5 bija arī jaunie Nokia Lumia 920 un 820 ar Windows Phone 8, ko veidoja Microsoft. Nokia, prezentējot savus jaunākos Lumia modeļus, uzsvēra, ka tā ir daļa no kompānijas stratēģijas piedāvāt «alternatīvu bezpersoniskajiem melnajiem un pelēkajiem monoblokiem, kas šobrīd pieejami pircējiem». Lai gan daļa analītiķu uzskata, ka jaunie Nokia Lumia šobrīd ir novatoriskākie viedtālruņi pasaulē, Ņujorkas biržā Nokia akcijas cenas uzreiz pēc jauno telefonu prezentācijas nokritās par 13%, savukārt pēc skandāla ar jauno telefonu reklāmu – vēl par 6%. Par to, uz ko īsti ir spējīgas Nokia Lumia 920 un 820, Latvijas patērētāji varēs pārliecināties nākamā gada sākumā. To cena pagaidām nav zināma, taču, kā skaidroja Nokia Latvija sabiedrisko attiecību konsultante Zane Leite, orientējoši tā būs esošā Nokia Lumia 900 tālruņa cenu kategorijā.

Savukārt jaunais Samsung Galaxy Note II Latvijā būs pieejams oktobra otrajā pusē, un tā cena veikalos būs aptuveni 499 lati. «Pirmo deviņu mēnešu laikā pēc pirmā Galaxy Note iznākšanas pērnā gada rudenī visā pasaulē pārdoti jau vairāk nekā 10 miljoni šo viedtālruņu, tāpēc, ticamākais, arī jaunai Galaxy Note II būs populārs. Šis viedtālrunis lietotājiem paver jaunas iespējas ne tikai satura pārlūkošanai un izmantošanai, bet arī radīšanai. Šim viedtālrunim ir vairākas inovatīvas funkcijas, vairākuzdevumu režīms, ērtas koplietošanas, kā arī failu un multivides apmaiņas iespējas,» jaunā telefona priekšrocības skaidroja Samsung Electronics Baltics tehnoloģiju eksperts Artis Mēness.

***

Jauno telefonu priekšrocības

iPhone 5

Liels ekrāns. Neskatoties uz svara samazinājumu, ekrāns ir kļuvis lielāks – līdzšinējā 3,5 collu ekrāna vietā ir 4 collu ekrāns ar 1136×640 pikseļu izšķirtspēju. Jaunais ekrāns proporcijās ir tuvu 16:9 standartam, kuru izmanto augstas izšķirtspējas televīzijā. Uzlabota arī foto, video un audio funkcija.

Ātrāka operētājsistēma. Jauno iOS 6 operētājsistēmu darbina Apple A6 procesors, kurš ir divas reizes ātrāks par A5, kāds ir iPhone 4S, kas nodrošina divreiz lielāku grafikas apstrādes veiktspēju. Turklāt A6 nodrošina zemāku enerģijas patēriņu, kas nozīmē, ka jaunais tālrunis ilgāk var darboties bez uzlādes.

Jaunākās paaudzes mobilie sakari. Tā kā iPhone 5 aprīkojumā ir arī LTE (Long Term Evolution) tīkla atbalsts, tad tā īpašniekiem būs iespēja izmantot jaunākas paaudzes ātro mobilo internetu.

Apple karšu sistēma. Apple šajā telefona modelī atteicies no Google pakalpojumiem un ieveidojis pats savu karšu programmatūru. Tā ietver balss kontroli, tiešsaites satiksmes ziņojumu. Programmai būs kāda īpaša funkcija –3D attēli, kas uzņemti ar helikoptera palīdzību.

Samsung Galaxy Note II

Bez pieskaršanās ekrānam. Uzlabotā S Pen irbuļa Air View funkcija ļauj lietotājiem irbuli virzīt pāri epastam, plānotājam, attēlu vai video galerijai un bez pieskaršanās ekrānam un konkrētā objekta aktivizēšanas ielūkoties tā saturā.

Ērta un ātra koplietošana. AllShare Play funkcija ļauj koplietot saturu ar dažādām ierīcēm vienlaikus, pievienojot Galaxy Note II pie Samsung HD televizoriem, viedtālruņiem, planšetdatoriem, klēpjdatoriem un citām ierīcēm. Savukārt AllShare Cast ļauj lietotājiem reālajā laikā koplietot un kopīgi apstrādāt dokumentus, prezentācijas un attēlus.

Liels ekrāns. Viedtālruņa 5,5 collu (140,9 mm) HD Super Amoled ekrāns ar 16:9 attēla formātu nodrošina smalki detalizētu attēlu un ļauj baudīt HD kvalitātes video. Viedtālruņa lielais ekrāns ir lielākais iespējamais savā kategorijā, joprojām saglabājot viedtālruņa mobilitāti.

Jaudīga veiktspēja. Tam ir 1,6 GHz četrkodolu procesors un pēdējās paaudzes 3G datu savienojuma atbalsts, kas nodrošina kvalitatīvu vairākuzdevumu režīma darbību, ļoti ātru tīmekļa pārlūka darbību un datu ielādi, kā arī minimālu aplikāciju atvēršanās laiku. Galaxy Note II darbojas uz Android 4.1 Jelly Bean operētājsistēmas bāzes.

Nokia Lumia 920

Skārienjutīgāks ekrāns. Šis telefons ir aprīkots ar labāko skārienekrāna displeju, tas ir balstīts uz jaunu – PureMotion HD+ – tehnoloģiju. Nokia Lumia 920 ir pirmie viedtālruņi, kuros iekļauta Synaptics ClearPad kapacitīvā skārienekrāna tehnoloģija, pateicoties kurai ekrāns reaģē arī uz pieskārieniem cimdos vai ar nagu. Displejam ir 1280×768 px izšķirtspēja.

Karšu un navigācijas serviss. Šis telefons ir aprīkots ar plašāko karšu un navigācijas servisu, un navigācija ir pieejama arī bezsaistes režīmā. Turklāt pieejams Nokia navigācijas serviss Nokia City Lens. Pavēršot tālruņa kameru ar skatu uz pilsētas ielām, City Lens parāda informāciju par tuvākajiem restorāniem, veikaliem, viesnīcām un citiem objektiem.

Bezvadu uzlāde un plašas savienojamības iespējas. Šo tālruni iespējams uzlādēt, to nepievienojot pie vada, bet arī uzliekot uz kādas no bezvadu uzlādes ierīcēm – Fatboy® Recharge Pillow, JBL PowerUp Nokia bezvadu lādēšanas skaļruņa vai kādas citas bezvadu uzlādes ierīces. Nokia Lumia 920 ir aprīkots arī ar NFC savienojumu.

Dizains. Nokia Lumia 920 ir veidots no viengabala polikarbonāta korpusa un būs pieejams piecās krāsās – dzeltenā, sarkanā, pelēkā, baltā un melnā.

Avots: nra.lv /Ilze Šteinfelde

485 skatījumi




Video

Rīgā atklāta pirmā tuneļveida automazgātava

04/09/2023

Šodien, 4. septembrī, Baltijas vadošais uzkopšanas pakalpojumu uzņēmums “PRO BRO Group” atklāj pirmo “PRO BRO Express” tuneļveida automazgātavu Rīgā, Juglas ielā 95C, automazgātavas...

Lasīt tālāk
Video

“Tele2” iesniedzis sūdzību Eiropas Komisijai: Daudzos publiskajos iepirkumos vērtēšana ir neobjektīva

19/06/2023

Daudzpakalpojumu uzņēmums “Tele2” iesniedzis sūdzību Eiropas Komisijā (EK) par Eiropas Savienības (ES) tiesību normu neievērošanu mobilo sakaru publisko iepirkumu jomā Latvijā. Daudzos...

Lasīt tālāk
Video

UX/UI Design Tools for Beginners

10/02/2023 | Autors: Mediju materiāls

User experience (UX) and user interface (UI) are two different things. However, they come hand in hand because the result of designing a user interface is user experience. If you are a beginner,...

Lasīt tālāk
Video

Latvijā būs pieejami Huawei P viedtālruņu sērijas jaunākie flagmaņi – P50 Pro un P50 Pocket

25/01/2022

Pēc gandrīz divu gadu pārtraukuma Latvijā būs pieejami ilgi gaidītie tehnoloģiju zīmola Huawei jaunākie P sērijas viedtālruņi – P50 Pro un salokāmais P50 Pocket. Abi viedtālruņi ir...

Lasīt tālāk
Video

“Covid19sertifikats.lv” izstrādātājs: Covid-19 sertifikāts šobrīd ir beztermiņa

23/11/2021 | Autors: Zane Grodiņa, Labdien.lv

Vakcinācijas sertifikāts šobrīd ir beztermiņa – tam derīguma termiņš nav noteikts, otrdien intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" atzina ZZ Dats direktors Edžus Žeiris, kas ar komandu...

Lasīt tālāk
Video

Sievietes gatavas iesaistīties tehnoloģiju jomā

26/07/2021

                Biedrības Riga TechGirls organizētajām bezmaksas apmācībām Iepazīsti tehnoloģijas, kas norisināsies tiešsaistē...

Lasīt tālāk
Video

Zaļais kurss autobūvē: ar ko brauksim tuvākajā nākotnē?

07/07/2021

Pasaulē un arī Latvijā turpina pieaugt ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaits, kas koncentrējas pilsētās. Lai arī urbanizācijas procesam ir vairāki ieguvumi, tas iezīmē arī vairākus izaicinājumus....

Lasīt tālāk
Video

Latvijā apstiprina vēl 210 Covid-19 saslimšanas gadījumus

12/04/2021

Latvijā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 210 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi un saņemti ziņojumi par 4 mirušiem Covid-19 slimniekiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra...

Lasīt tālāk
Video

VK: Vēl daudz darāmā, lai elektroniskajā saziņā eAdrese kļūtu par deklarētās dzīvesvietas adreses analogu

05/02/2021

Valsts kontrole (VK) pēc revīzijas “Vai valstī tiek nodrošināta efektīva oficiālās elektroniskās adreses lietošana saziņā ar personām?” atzīst, ka eAdreses risinājums ir izstrādāts,...

Lasīt tālāk
Video

VK: Valsts izbūvētais platjoslas interneta tīkls nerisina piekļuves problēmas internetam

30/09/2020

Pirms vairāk nekā 10 gadiem, uzsākot platjoslas interneta “vidējās jūdzes” izbūvi, kas ir starpposms starp maģistrālajām platjoslas interneta līnijām un apdzīvotām vietām, valsts...

Lasīt tālāk